TULIP Center Martin
Letný Kinematograf v Relax Zóne
Užite si letnú festivalovú atmosféru v Martine.

Muzika (r. Juraj Nvota, SR/SRN, 2007, 94 min.)
Témou úspešnej hudobnej komédie Juraja Nvotu, ktorá sa v čase premiéry už po siedmich týždňoch stala najnavštevovanejším slovenským filmom v slovenských kinách po roku 2000, je opäť sloboda. Tá bola v Československu na rozhraní 70. a 80. rokov jednou z najvzácnejších hodnôt. Jadrom príbehu je tragikomický osud mladého muža, ktorý sa zaplieta do deštruktívnych vzťahov. Film získal deväť cien zo štrnástich nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti 2008, vrátane ceny za najlepší film.
Skvelú hudbu má na svedomí Robo Mankovecký a vo filme uvidíte hercov Ľuboša Kostelného, Mariána Geišberga, Táňu Pauhofovú, Janu Oľhovú, Mareka Geišberga, Dorotu Nvotovú, Jana Budařa, Csongora Kassaia, Lukáša Latináka, Petru Polnišovú a ďalších...

Rolling Stones – Shine a Light (r. M. Scorsese, USA, 2008, 117min.)
Martin Scorsese získal svojho prvého režisérskeho Oscara až vlani, napriek tomu, že už dávno predtým nakrútil filmy ako Taxikár, Zúriaci býk či Posledné pokušenie Krista. Americká filmová akadémia ho ocenila za kriminálku Na druhej strane. Všetko sú to hrané projekty, ale Scorsese má na konte aj zopár hudobných dokumentov. Vrátane tohto pohľadu na najväčšiu rock'n'rollovú kapelu – legendárnych RollingStones – muzikantov, ktorí sú spolu viac ako 45 rokov a stále fungujú.

The Doors – When You´re Strange (r. T. DiCillo, USA, 2010, 86min.)
Prvý celovečerný dokumentárny film o hudobnej skupine The Doors. Tvorcovia v ňom odkrývajú dosiaľ nezverejnené zábery slávnej štvorčlennej rockovej kapely. Film stavia na záberoch nakrútených v rokoch 1966–1971, teda od vzniku kapely až do smrti Jima Morrisona. Komentár nahovoril Johnny Depp.

Užívaj si, ako sa len dá! (r. W. Allen, USA, 2009, 92min.)
Woody Allen sa po výletoch do Londýna a Barcelony vrátil nakrútiť svoj jubilejný 40. film na miesta, kde to dôverne pozná. Do New Yorku.
Hrdinami jeho novej romantickej komédie sú výstredný Newyorčan a mizantrop Boris a mladá naivná južanka Melody. Zdá sa ale, že niektoré postavy a vzťahy nie sú také, ako na prvý pohľad vyzerajú.

 

© Obchodné centrum TULIP CENTER MARTIN 2017