TULIP Center Martin
Letný Kinematograf
Koncerty od 20:00
2. 7. - Martin Geišberg a UMK
3. 7. - Darkness Positive Trio + host Milo Suchomel
4. 7. - Hogo Fogo Jazz Quintet
5. 7. - Náhodní pocestní - DeArt

Filmy od 21:30
2. 7. - Big Lebowski
3. 7. - Pátranie po Sugar Manovi
4. 7. - Nedotknuteľní
5. 7. - Polnoc v Paríži

Big Lebowski (r. Joel Coen, USA/V. Británia, 1998, 117 min.)
Pseudochandlerovská kriminálna zápletka filmu je pôdorysom, na ktorom bratia Coenovci postavili košaté rozprávanie plné bizarných postáv a absurdných situácií okorenených typickým coenovským humorom. Big Lebowski je holdom ležérnemu spôsobu života a oslavou moderného Everymana Dudea. Zároveň je spleťou viacerých žánrov, ktoré s chuťou a fantáziou paroduje. Jeff „Dude“ Lebowski je najlenivejším mužom okresu Los Angeles. Miluje bowling, koktaily Biely medveď, marihuanu a svoj koberec. Spokojne trávi dni povaľovaním, až kým mu dvaja gangstri tento koberec nezničia. Pomýlia si totiž Dudea s jeho milionárskym menovcom a vymáhajú od neho dlhy márnotratnej milionárovej manželky.

Pátranie po Sugar Manovi (r. Malik Bendjelloul, Švéd./V. Británia, 2012, 86 min.)
Oscar za Najlepší dokumentárny film roku 2012! Neuveriteľný, no pravdivý príbeh Rodrigueza, najväčšej rockovej hviezdy 70. rokov, ktorá nezažiarila. Jeho objavitelia boli presvedčení, že Rodriguez sa stane najväčším hudobníkom svojej generácie. V Amerike prepadol, no v Juhoafrickej republike sa stal väčšou legendou ako RollingStones či Elvis Presley. Vo filme sa dvaja Rodriguezovi fanúšikovia snažia zistiť, čo sa stalo s ich hudobným idolom. A nestačia sa diviť.

Nedotknuteľní (r. Olivier Nakache, Éric Toledana, Franc., 2011, 112 min.)
Komédia s dramatickou zápletkou o tom, že ani nehybný človek odkázaný na pomoc druhých, nemusí stratiť zmysel života. Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svojho opatrovníka vyberie Drissa, živelného mladíka z predmestia, ktorého práve prepustili z väzenia. Inými slovami – nájde si na túto prácu tu najmenej vhodnú osobu. Najmenej pravdepodobné spojenie melancholického multimilionára a extrovertného recidivistu pôsobí veľmi ľudsky a humorne zároveň. Film sa stal objavom európskej filmovej sezóny a len vo Francúzsku ho videlo takmer dvadsať miliónov divákov.

Polnoc v Paríži (r. r. Woody Allen, Špan./USA, 2011, 94 min.)
Americký režisér Woody Allen má na svojom konte viac ako štyridsať divácky úspešných snímok. Na svojej filmovej pochôdzke Európou sa zastavil aj v Paríži. Do tejto romantickej metropoly Francúzska prichádza mladý pár Gil a Inez. Majú sa čoskoro zosobášiť, no v názoroch na mnohé veci sa líšia. Paríž bude pre nich rozhodujúci. Gil sa pri nočných prechádzkach spolu s divákmi totiž stáva súčasťou tamojšieho bohémskeho života v rôznych dobách. Film garantuje inteligentný humor a zábavu.

Fotky z akcie si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

 

© Obchodné centrum TULIP CENTER MARTIN 2017